Mozgás - Gyöngyösi Család és KarrierPont

Az egészséges élet fontos alappillére a tudatos táplálkozás és életvitel mellett a rendszeres mozgás is. A mindennapokba beépített sport segít az optimális testsúly elérésében és megtartásában, az izomzat és a csontok épségének megőrzésében, a stressz levezetésében.

Mint sok minden másban, a sportban is fontos, hogy szem előtt tartsuk a fokozatosság alapelvét, hogy elkerüljük a sérüléseket. Figyeljünk oda mindig testünk jelzéseire: a fáradtságra, az izomgörcsökre, a hát- és derékfájdalmakra! Pótoljuk megfelelően a testünk sokoldalú igénybevétele során elveszített vitaminokat és ásványi anyagokat! Óvjuk ízületeinket és izmainkat, válasszunk testi adottságainknak és életkorunknak legjobban megfelelő mozgásformákat! Edzéseinket mindig bemelegítéssel indítsuk és nyújtással zárjuk!

Ha mindezek ellenére megtörténik a baj és lesérülünk, kérjük ki szakember tanácsát, végeztessük el a szükséges vizsgálatokat és éljünk a modern orvostudomány nyújtotta lehetőségekkel, hiszen ma már számtalan gyógyhatású készítmény, hatóanyagos kezelés, terápia áll rendelkezésre, hogy a gyógyulás minél gyorsabb és fájdalommentesebb lehessen.

Kevés szabadidő? Így mozogjon eleget a mindennapokban!

Egészségünk szempontjából nagyon fontos, hogy rendszeres mozgással is karban tartsuk a testünket. Ez nem csak megjelenésünk miatt lehet fontos, hanem sokféle betegség és mozgásszervi probléma megelőzésének szempontjából is elengedhetetlen. De mit tegyünk, ha alig akad időnk rá? Olyan tippeket gyűjtöttünk, melyek segítségével belecsempészhetjük a mozgást mindennapjainkba.

A legszerencsésebb helyzet természetesen az, amikor valaki hetente elég időt tud arra szánni, hogy rendszeresen sportoljon és átmozgassa a testét. A lehetőségek száma szinte kimeríthetetlen, viszont sajnos sok ember számára időhiány miatt a mozgás a mindennapokban csak nagyon nehezen oldható meg. Pláne nem rendszeresen. Pedig nem is olyan nehéz ez. Elmondjuk, milyen új szokásokat érdemes bevezetni, hogy egészségesebben éljünk!

Séták és kerékpározás

Akár a munkahelyre reggel, vagy onnan elindulva este, érdemes legalább az egyik utat sétálva megtennünk. Nem is feltétlen az egész szakaszt, de legalább egy részét. Főleg, ha ráérünk és az idő is megfelelő hozzá. Ugyanígy tehetünk próbát a kerékpározással is, ami akár az autót vagy a tömegközlekedést is helyettesítheti és meg is oldjuk vele a rendszeres napi mozgást.

Reggeli pörgés

Lehet, hogy elsőre nem hangzik túl vonzóan, de a napi sportolást akár úgy is kivitelezhetjük, ha reggel félórával vagy 20 perccel hamarabb kelünk fel. Ekkorra jó időzíteni jógát vagy pilatest és könnyebb edzést, ami gyorsan felpezsdíti az izmokat és a keringést. Sokan egyébként futással kezdik a napjukat, ami szintén jó ötlet – lehet, érdemes kipróbálni!

Munkahelyi mozgás

Azt talán mondanunk sem kell, hogy amikor ülő munkát végzünk, óránkét legalább egyszer keljünk fel a helyünkről 10 percre. Ilyenkor végezhetünk lábemeléseket, guggolásokat és sok egyéb kisebb helyen is végezhető gyakorlatot. Az internet teli van ehhez ötletekkel! Vagy egyszerűen lépcsőzhetünk, sétálhatunk egyet az irodában. Ezek mellett az is nagyon fontos, hogy egyenesen üljünk, mert ez is jó a hátizmoknak és a tüdőnek is.