NEVELJÜK BOLDOGSÁGRA IS A GYEREKEKET!
BOLDOG ÓVODA ÉS BOLDOG ISKOLA PÁLYÁZAT
PÁLYÁZAT A BOLDOG ÓVODA VAGY BOLDOG ISKOLA CÍM ELNYERÉSÉHEZ:
Egy tudományos módszer, amivel a diákok boldogabbak, kitartóbbak lesznek, eredményeik javulhatnak és a velük való közös munka is könnyebbé válik.
A Boldog Óvoda és Iskola programjának fókuszában az áll, hogy hogyan lehet a negatív gondolkodásmódon változtatni és a tanulásban egy optimista hozzáállást kialakítani a diákok körében. Ma már az ELTE PPK által tudományosan is igazolt programot fejlesztettünk ki, mely a pozitív pszichológia módszereire épül, ami mind a diákok, mind a tanárok jól-létével foglalkozik, és ahol lehetőség van a szülőket is bevonni a programba. Nem a tudás terhére dolgoztuk ki a programot, hanem annak kiegészítéseként, ahol az a cél, hogy a hagyományos tudásátadást és az életben szükséges kompetenciák fejlesztését összhangba hozzuk az iskolai oktatásban.
„Arra törekszünk, hogy a Boldogságórák derűs és élménygazdag feladatai, játékai, valamint gyakorlatai fokról fokra kibontakoztassák a derűt és életszeretetet. Gyermekeink így a jövőbe vetett hittel, bátran járják végig a felnőttséghez vezető utat, majd boldogságra képes emberré válhatnak.”
Prof. Dr. Bagdy Emőke, a Jobb Veled a Világ Boldogságóra program fővédnöke,
a Boldogságóra könyvek társszerzője,
klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta,
a Személyiség- és Klinikai Pszichológiai Tanszék professor emeritusa
A Boldog Óvoda és Iskola pályázat célja: a pozitív pszichológia kutatásainak eredményeire építve és annak módszereit alkalmazva az óvodai, alsós, felsős és közép szintjén tanulók csoportosan és egyénileg ismerjék meg a boldogság fő összetevőit. Mindeközben olyan gyakorlatok elvégzésére inspiráljuk őket, amelyek – a boldogságkutatók tapasztalatai alapján – hozzájárulnak a gyerekek boldogságszintjének növekedéséhez.
Az eredmény: optimista, magabiztos és kitartó óvodások és iskolások, akik megoldandó feladatként kezelik a mindennapi kihívásokat, észreveszik az élet szépségeit, az örömteli pillanatokat, és boldog, határozott, pozitív énképpel rendelkező iskolássá, majd felnőtté válnak.
Milyen programok és lehetőségek várnak a Boldog Óvoda és Iskola hálózathoz csatlakozó intézményekre a 2019/20-as tanévben?
Amit minden, újonnan csatlakozó intézmény ajándékba kap az alapítványtól:
- Szakmai felkészítő csomag.
- Intézményenként egy pedagógus részvételi lehetősége a 30 órás akkreditált képzésünkön, térítésmentesen.*
Programok, lehetőségek a 2019/20-as tanév során:
- A „Fogadj örökbe egy Boldog Óvodát vagy Iskolát” programban való részvétel lehetősége az intézmények számára.
- Kiegészítő szakmai anyagok a Boldogságóra program módszertanához, amelyeket bármely más tantárgy tanítása során fel lehet használni.
- Nyílt szakmai napok országszerte, melyeken a boldogságórás pedagógusok ingyenesen vehetnek részt.
- Jobb Veled a Világ! Tehetségkutató rendezvény a gyerekeknek.
- Jobb Veled a Világ Tábor a tanév során legaktívabb, legkreatívabb és legügyesebb csoportjai számára.
- Országos ingyenes gyerekkoncertek a gyerekeknek.
- Egyéb izgalmas pályázati lehetőségek a gyerekek számára (rajzpályázat, dalíró pályázat, stb.).
- Közös, jótékonysági kampány szervezése.
- „A hónap pedagógusa” és „A hónap csoportja” elismerés elnyerésének lehetősége minden hónapban azok számára, akik beszámolót töltenek fel a boldogságórás élményeikről.
*A támogatott képzéseket vidéki helyszíneken, adott időpontokban hirdetjük meg, így a lehetőség akkor adott, ha a meghirdetett képzések valamelyikén az intézmény egy pedagógusa részt tud venni.
PÁLYÁZATI ADATLAP A BOLDOG ÓVODA VAGY BOLDOG ISKOLA CÍM ELNYERÉSÉHEZ:
Ezen űrlap kitöltésével azon intézmények küldhetik be pályázati jelentkezésüket, amelyek a 2018/2019-es tanévben nem rendelkeztek Boldog Óvoda vagy Boldog Iskola címmel.
http://boldogiskola.hu/cim-elnyerese/#adatlap